SOBÓTKA
27 czerwca 2014 r
. (piatek).
Spotkaliśmy się  nad jeziorem, na osiedlu porucznika Werbińskiego przy ul. Sosnowej.
Według dawnych wierzeń, kto weźmie udział w sobótkowych uroczystościach, temu przez cały rok bedzie sprzyjało szczęście
i dostatek, a przeprowadzone w jej trakcie zwyczaje i obrzędy słowiańskie miały zapewnić świętującym zdrowie i urodzaj - więcej->

W Drochlinie podczas zakończenia roku szkolnego 2013/14  wyróżniono  dwanaścioro dzieci- najlepszych czytelników biblioteki. Ponadto sześcioro dzieci otrzymało certyfikaty ukończenia   e-learningowego kursu  „Funenglish  w bibliotece”. Biblioteka w Drochlinie zajmuje  w rankingu 17 miejsce w województwie. Gratulujemy.       

                                                                  A.B.  
Przedszkolaki w bibliotece  w Nakle
                          

Dnia 26.06.2014roku bibliotekę w Nakle odwiedziły przedszkolaki pod opieką pani mgr M. Gęsikowskiej. Maluchy najbardziej cieszyły się z kącika dla dzieci, tam chętnie  ustawiły się do zdjęcia,  czytały książki, były bardzo zadowolone.
                                               
                                                         E.N.
"Aktywne życie z pasją"
Dnia 17 czerwca 2014 r. (wtorek) w bibliotece odbyło się kolejne spotkanie seniorów. Na spotkaniu zaplanowaliśmy działania na najbliższe miesiące.
"Katalogi biblioteczne jako informatory o zbiorach w bibliotece"
13 czerwca 2014 r. w Filii w Nakle odbyła się lekcja biblioteczna, której celem było kształcenie umiejętności samodzielnego poszukiwania materiałów bibliotecznych. W lekcji tej uczestniczyli uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej w Nakle pod opieką mgr M. Włodarskiej i mgr E.Staszowskiej.
Po zakończeniu lekcji dzieci wypożyczyły wybrane i wyszukane przez siebie książki.
                                                            E.N.