3

Aktywne życie z pasją 
11 października 2013 r. seniorzy wyjechali do Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie na spektakl pt. "Amazonia" w rezyserii Tomasza Mana.  
"Amazonia to komedia opowiadająca o zderzeniu marzeń  
z rzeczywistością, rozgrywająca się w środowisku artystów. Bohaterowie walcząc z poczuciem niespełnienia uciekają w świat konsumpcji i pieniędzy."  


Aktywne życie z pasją
"Minęło szybko lato i już przyszła jesień,
pełne kosze darów ze sobą niesie".
We wtorek  24 września 2013 r.
na Osiedlu Porucznika Werbińskiego 
„NAD  JEZIOREM”  odbyło się
spotkanie pod hasłem POŻEGNANIE LATA. W tym dniu degustowalismy kaszanki i kiełbaski z grilla , pieczone ziemniaki w łupinkach. Na koniec słodki poczestunek przygotowany przez Seniorki. Każdy z uczestników zabrał ze sobą pozytywne nastawienie i  dobry humor.

GBP w Lelowie informuje, że w ramach projektu „Światu dajesz kształt przez twoje czyny” Programu Rozwoju Bibliotek przeprowadzono konkurs na materiał dziennikarski pt. „Złote pióro”. Wybrane materiały, które wpłynęły na konkurs zamieszczono w pierwszym numerze gazety pt. Lelowskie Wieści. Biblioteka  informuje, że będzie kontynuowała wydawanie gazety Lelowskie Wieści, w związku z czym  zaprasza wszystkich chętnych do pisania materiałów prasowych i składania w GBP w Lelowie. 

"Narodowe Czytanie" 
Sobota 7 września 2013

W sobotę 7 września 2013 r. odbyła się druga edycja akcji „Narodowe czytanie”, zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Publiczne czytanie utworów Aleksandra Fredry - twórcy wybitnych dzieł literackich miało na celu promocję polskiej kultury, zachęcanie do lektury książek, wzmacnianie wspólnoty narodowej oraz zbliżanie wszystkich   pokoleń Polaków -więcej->


Aktywne życie z pasją 

W dniu 28 sierpnia 2013 r. seniorzy  oglądali kabaret 
Hemar w chmurach”   w reżyserii Piotra Machalicy.  
 
 „Tyle jest miast”, „Titina”, „Rumba”, „Upić się warto”, "Wróć do Lwowa”  to tylko kilka piosenek – evergreenów, które usłyszeli  podczas teatralnego spotkania z Marianem Hemarem. Te piosenki śpiewali m.in. Hanka Ordonówna, Mieczysław Fogg, Maria Modzelewska, Mira Zimińska i inni najwspanialsi, przedwojenni artyści. Oprócz piosenek, scenariusz przedstawienia budowały wyśmienite skecze, które są majstersztykiem sztuki satyrycznej wszechczasów.