Aktualności

IV MARSZ NORDIC WALKING

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów na IV Marsz Nordic Walking WOŚP Lelów 2023 „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”, który odbędzie się w dniu 29 stycznia 2023 r. w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wpisowe za udział w marszu do puszki WOŚP – min. 10 zł od osoby
Zapisać się można w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lelowie lub pod nr tel. 34 355 00 90 do dnia 27 stycznia 2023 r.

Czytaj więcej »

Kraszewski. Komputery dla bibliotek

Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

Czytaj więcej »

NARODOWE CZYTANIE 2022

W sobotę 3 września 2022 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lelowie odbyła się jedenasta edycja Narodowego Czytania, ogólnopolskiej akcji pod patronatem Pary Prezydenckiej. Lekturą tegorocznej odsłony Narodowego Czytania były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, zbiór poezji wydany 200 lat temu w Wilnie, który uważany jest za manifest polskiego romantyzmu. Rok jego publikacji – 1822 – traktowany jest jako początek tej epoki w polskiej literaturze i sztuce. Rok 2022 został ogłoszony przez Sejm Rokiem Polskiego Romantyzmu.

Czytaj więcej »