Aktualności

Biblioteka nieczynna 24 grudnia 2021 r.

Szanowni Czytelnicy!
Informujemy, że w dniu 24 grudnia 2021 r. (Wigilia) Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie będzie nieczynna.
W związku z art. 130 § 2 Kodeksu Pracy, w miejsce świąt przypadających w sobotę Dyrektor Biblioteki zarządził za 25 grudnia 2021 r. dzień wolny w dniu 24 grudnia (Wigilia) 2021 r.

Czytaj więcej »

“Miś Marcel i przyjaciele kłopotów mają wiele”

Co roku, 25 listopada, swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.
Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie oraz Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Lelowie zaprosiła dzieci z przedszkola oraz uczniów kl. I-III z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Lelowie wraz z nauczycielami na spektakl pt. „Miś Marcel i przyjaciele kłopotów mają wiele” w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa.

Czytaj więcej »

“Zaplątany w sieci”

Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie zaprosiła uczniów kl. IV-VI Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Lelowie wraz z nauczycielami na spektakl Teatru Edukacji i Profilaktyki “MASKA” pt. „Zaplątany w sieci”.

Czytaj więcej »

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie otrzymała w 2021 roku dofinansowanie
w kwocie 15 000 zł w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0” Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj więcej »

NARODOWE CZYTANIE 2021

W sobotę 4 września 2021 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie odbyła się dziesiąta jubileuszowa edycja Narodowego Czytania, ogólnopolskiej akcji pod patronatem Pary Prezydenckiej. Lekturą tegorocznej odsłony Narodowego Czytania była „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Popularny i wyrazisty w swoim przesłaniu dramat, który na stałe wszedł do kanonu polskiej literatury i mimo upływu kolejnych dziesięcioleci nie traci na swojej aktualności.

Czytaj więcej »

“Stare i nowe spotkania bajkowe”

25 sierpnia 2021 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lelowie odbyło się spotkanie interaktywne poprzez sztukę czytania i opowiadania metodą Kamishibai pt. „Stare i nowe spotkania bajkowe”. Kamishibai jest teatrem ukrytym w drewnianej skrzynce, który uruchamia wyobraźnię widzów.

Czytaj więcej »

“Co w trawie piszczy”

W środę 18 sierpnia 2021 r. odbyło się spotkanie pt. „Co w trawie piszczy” z Martą Warzechą- pedagogiem, wychowawcą, a także certyfikowaną animatorką czasu wolnego. Podczas zajęć było wiele konkurencji sportowych, konkursów z nagrodami, wielkich baniek mydlanych, balonowych zwierzaków.

Czytaj więcej »