Aktualności

NARODOWE CZYTANIE 2021

W sobotę 4 września 2021 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie odbyła się dziesiąta jubileuszowa edycja Narodowego Czytania, ogólnopolskiej akcji pod patronatem Pary Prezydenckiej. Lekturą tegorocznej odsłony Narodowego Czytania była „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Popularny i wyrazisty w swoim przesłaniu dramat, który na stałe wszedł do kanonu polskiej literatury i mimo upływu kolejnych dziesięcioleci nie traci na swojej aktualności.

Czytaj więcej »

“Aktywne życie z pasją”

Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie serdecznie zaprasza Seniorów na spotkanie przy pieczonkach! Spotkanie odbędzie się 17 sierpnia 2021 r. (wtorek) o godz. 18:00 przy ul. Szczekocińskiej 31 pod altanami. Osoby chętne do uczestnictwa w spotkaniu prosimy o zgłaszanie się do biblioteki lub pod nr tel. 34 355 00 90
ZAPRASZAMY

Czytaj więcej »

“Snuj się snuj bajeczko”

Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie zaprasza dzieci w wieku 5-12 lat, rodziców oraz seniorów 60+ na spotkanie autorskie z pisarką Jolantą Reisch-Klose pt. „Snuj się snuj bajeczko” z wykorzystaniem autorskiej metody „magicznych kamieni”

Czytaj więcej »

“Tropem rycerskiej przygody”

Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie zaprasza dzieci w wieku od 5 do 12 lat, rodziców oraz seniorów 60+ na głośne czytanie z animacjami pt. „Tropem rycerskiej przygody” w wykonaniu aktorów teatru MASKA z Krakowa.

Czytaj więcej »

“Aktywne życie z pasją”

Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie serdecznie zaprasza Seniorów na pierwsze spotkanie po długiej przerwie przy grillu!
Spotkanie odbędzie się 27 lipca 2021 r. (wtorek) o godz. 17:30 NAD ZALEWEM.
Osoby chętne do uczestnictwa w spotkaniu prosimy o zgłaszanie się do biblioteki do dnia 26 lipca do godz. 10:00
ZAPRASZAMY

Czytaj więcej »