Aktualności

WARSZTATY LALKARSKIE

Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie zaprosiła uczniów kl. II Szkoły Podstawowej w Lelowie na warsztaty lalkarskie z aktorką Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Damrota w Będzinie Joanną Rząp realizowane w ramach projektu „Myślę, więc czytam.

Czytaj więcej »

NARODOWE CZYTANIE

5 września 2020 r., w nieco innej scenerii niż zawsze, w Urzędzie Gminy w Lelowie odbyła się dziewiąta edycja Narodowego Czytania, ogólnopolskiej akcji pod patronatem Pary Prezydenckiej. Organizatorami Lelowskiej odsłony Narodowego Czytania byli Wójt Gminy Lelów, Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie oraz Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Lelowie.

Czytaj więcej »

TEATR OBRAZKOWY KAMISHIBAI

Wszystkie dzieci lubią słuchać opowieści. Ten element kultury od zarania dziejów towarzyszy ludzkości. Dzięki opowieściom przekazujemy wiedzę, zachowujemy pamięć, budujemy system wartości. Aby rozwijać zainteresowania czytelnicze przez sztukę czytania i opowiadania Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie zaprosiła grupę dzieci w wieku od 5 do 12 lat na teatr obrazkowy Kamishibai, który odbył się w piątek 21 sierpnia br..

Czytaj więcej »

Literackie warsztaty z PANEM POETĄ

Literackie warsztaty z Panem Poetą, autorem edukacyjnych bajek dla dzieci „Ptasia Seria” odbyły się 20 sierpnia br. w ramach projektu “Myślę więc czytam. Czytam więc jestem” ” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.
Głównym punktem spotkania była prezentacja bajek Pana Poety, do których autor przygotował kreatywne zabawy.

Czytaj więcej »

Warsztaty z ilustratorką MAŁGORZATĄ FLIS

W środę 19 sierpnia 2020 r. odbyło się spotkanie z ilustratorką książek Małgorzatą Flis w ramach projektu “Myślę więc czytam. Czytam więc jestem” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”. Pani Małgorzata studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uprawia malarstwo, pastele, grafikę projektową.

Czytaj więcej »

Spotkanie autorskie z IZABELLĄ KLEBAŃSKĄ

W kolejnym działaniu projektu pt. „Myślę, więc czytam. Czytam, więc jestem” uczestnicy spotkali się z Panią Izabellą Klebańską – muzykiem, autorką książek i scenariuszy programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży.
Pani Izabella popularyzuje książkę wśród najmłodszych w bardzo przyjazny i przystępny sposób, posługując się zarówno wierszem, jak i skrzypcami.

Czytaj więcej »

“Opowieści z teczki profesora Książeczki”

Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie zaprosiła dzieci w wieku od 5 do 12 lat na spektakl pt. “Opowieści z teczki profesora Książeczki” w wykonaniu Teatru “Maska” z Krakowa. Spektakl odbył się 14 sierpnia br.. a uczestnicy przedstawienia poznali profesora Książeczkę, który uwielbiał czytać, a w zaciszu swojej leśnej pracowni tworzył kolejne opowieści, które za każdym razem chował do kolorowej teczki.

Czytaj więcej »