Aktualności

Szanowni czytelnicy, zamknięcie bibliotek przedłużone

16 kwietnia 2020 roku podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, oraz na stronie www.gov.pl ogłoszono cztery etapy znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Pierwsze ograniczone zasady bezpieczeństwa zaczną obowiązywać od poniedziałku 20 kwietnia 2020 roku.

Czytaj więcej »

“Aktywne życie z pasją”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn we wtorek 10 marca br.
w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lelowie odbyła się prelekcja pn. „Kobiety na trzech kontynentach”. Spotkanie poprowadził pochodzący ze Szczecina podróżnik i przewodnik Piotr Kowalczyk, który opowiedział historie trzech kobiet z trzech odmiennych kulturowo rejonów świata spotkanych podczas podróży.

Czytaj więcej »

“W pustyni i w puszczy: śladami Stasia i Nel” – relacja z wyprawy inspirowanej powieścią z Egiptu, Sudanu, Etiopii i Kenii

We wtorek 10 marca 2020 r. dla uczniów kl. V i VI Szkoły Podstawowej w Lelowie odbyło się spotkanie pt. “W pustyni i w puszczy: śladami Stasia i Nel” z podróżnikiem Piotrem Kowalczykiem. Piotr Kowalczyk fotograf, publicysta, z wykształcenia geograf i geolog, publikuje artykuły w czasopismach podróżniczych, prowadzi serwis www.globtroterzy.net, jest autorem projektu www.afrykazachodnia.pl oraz festiwalu podróżniczego „Tydzień Ziemi” w Szczecinie.

Czytaj więcej »

KONKURS RECYTATORSKI

Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie zaprasza uczniów kl. I – VIII Szkół Podstawowych do udziału
w konkursie recytatorskim
pt. „Święty Jan Paweł II – najważniejszy z Ojców Niepodległości Polski”
Konkurs odwołany

Czytaj więcej »