Aktualności

Literackie warsztaty z PANEM POETĄ

Literackie warsztaty z Panem Poetą, autorem edukacyjnych bajek dla dzieci „Ptasia Seria” odbyły się 20 sierpnia br. w ramach projektu “Myślę więc czytam. Czytam więc jestem” ” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.
Głównym punktem spotkania była prezentacja bajek Pana Poety, do których autor przygotował kreatywne zabawy.

Czytaj więcej »

Warsztaty z ilustratorką MAŁGORZATĄ FLIS

W środę 19 sierpnia 2020 r. odbyło się spotkanie z ilustratorką książek Małgorzatą Flis w ramach projektu “Myślę więc czytam. Czytam więc jestem” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”. Pani Małgorzata studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uprawia malarstwo, pastele, grafikę projektową.

Czytaj więcej »

Spotkanie autorskie z IZABELLĄ KLEBAŃSKĄ

W kolejnym działaniu projektu pt. „Myślę, więc czytam. Czytam, więc jestem” uczestnicy spotkali się z Panią Izabellą Klebańską – muzykiem, autorką książek i scenariuszy programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży.
Pani Izabella popularyzuje książkę wśród najmłodszych w bardzo przyjazny i przystępny sposób, posługując się zarówno wierszem, jak i skrzypcami.

Czytaj więcej »

“Opowieści z teczki profesora Książeczki”

Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie zaprosiła dzieci w wieku od 5 do 12 lat na spektakl pt. “Opowieści z teczki profesora Książeczki” w wykonaniu Teatru “Maska” z Krakowa. Spektakl odbył się 14 sierpnia br.. a uczestnicy przedstawienia poznali profesora Książeczkę, który uwielbiał czytać, a w zaciszu swojej leśnej pracowni tworzył kolejne opowieści, które za każdym razem chował do kolorowej teczki.

Czytaj więcej »