Aktualności

Śląska Akademia Senior@

W poniedziałek 21 stycznia br. odbyło się wręczenie dyplomów ukończenia szkolenia komputerowego, realizowanego w ramach Projektu “Śląska Akademia Senior@ Program Rozwoju Kompetencji Cyfrowych seniorów 65+”.

Czytaj więcej »

FERIE W BIBLIOTECE

W dniach od 13 do 17 stycznia 2020 r. odbywały się zajęcia dla dzieci w ramach ferii zimowych, na których codziennie słuchały krótkich opowieści pochodzących z książeczki pt. „Inspirujące bajki”. Każda historia poruszała jakiś ważny temat, np. przyjaźni, tolerancji, odwagi, pasji itp.. Podczas spotkań organizowane były różne formy pracy, tj. zabawy plastyczne, ruchowei edukacyjne, które najbardziej wzbogacają osobowość dziecka.

Czytaj więcej »

SPOTKANIE AUTORSKIE

We wtorek 10 grudnia 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lelowie odbył się australijski wieczór poetycko-taneczny z Elżbietą Bednarczyk – pisarką i tancerką, pochodzącą z Częstochowy, a mieszkającą od ponad 30 lat w Australii. Autorka książeczek dla dzieci takich jak: „Kłótnia w tornistrze”, „Nocne rozmowy” i in. W swoim dorobku posiada także książki dla dorosłych: „Odrodzenie duszy”, „Dar życia” czy „Uśpione ogrody”.

Czytaj więcej »

Wyjazd do Muzeum Wsi Kieleckiej

W czwartek 5 grudnia br. 20 osobowa Grupa: 268.LEL.III/29 oraz 269.LEL.III/29 seniorów w ramach Projektu “Śląska Akademia Senior@ Program Rozwoju Kompetencji Cyfrowych seniorów 65+ województwa śląskiego z zastosowaniem działań szkoleniowych i animacyjnych w środowisku lokalnym” zwiedzała Muzeum Wsi Kieleckiej. Park Etnograficzny.
Seniorzy spędzili ten czas w miłej atmosferze, dziękują Fundacji Partycypacji Społecznej z Poznania za możliwość uczestniczenia w szkoleniach i wyjeździe.

Czytaj więcej »

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Z okazji obchodzonego w tym miesiącu Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia
Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie zaprosiła uczniów kl. I-III Szkoły Podstawowej
w Lelowie wraz z nauczycielami na spektakl Teatru Edukacji i Profilaktyki “MASKA”
pt. NA MISIOWYCH URODZINACH – NAJWAŻNIEJSZA JEST RODZINA.

Czytaj więcej »

SPOTKANIE AUTORSKIE

W środę 30 października 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lelowie odbyło się
spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem. Autor znany jest przede wszystkim
ze swojego tryptyku podróżniczego „Trzy żywioły. W ubiegłym roku ukazała się też książka „Polski żywioł” nawiązująca do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem w Lelowie pisarz zaprezentował swoją twórczość przeznaczoną dla młodych czytelników – cykl „5 ważnych zawodów” – o „Żołnierzu”, „Policjancie”, „Strażaku”, „Ratowniku medycznym” i „Listonoszu”.

Czytaj więcej »