Aktualności

SPOTKANIE AUTORSKIE

W środę 30 października 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lelowie odbyło się
spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem. Autor znany jest przede wszystkim
ze swojego tryptyku podróżniczego „Trzy żywioły. W ubiegłym roku ukazała się też książka „Polski żywioł” nawiązująca do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem w Lelowie pisarz zaprezentował swoją twórczość przeznaczoną dla młodych czytelników – cykl „5 ważnych zawodów” – o „Żołnierzu”, „Policjancie”, „Strażaku”, „Ratowniku medycznym” i „Listonoszu”.

Czytaj więcej »

Drodzy czytelnicy

Ze środków Finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach wieloletniego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Priorytetu 1 “Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”, Gminnej Bibliotece Publicznej w Lelowie (po złożeniu wniosku) przyznano na 2019 r. kwotę 7.000 zł na zakup nowości wydawniczych. Operatorem Priorytetu jest Biblioteka Narodowa.
Zapraszamy do naszych bibliotek.

Czytaj więcej »

FILM “PTYŚ I BILL”

W ramach V edycji “Nocy Bibliotek” w poniedziałek 7 października br. Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie zaprosiła dzieci w wieku 6+ na “film fabularny “Ptyś i Bill” w reż A. Charlota i F. Magniera, pokazywany dotąd w Polsce na festiwalu Kino dzieci, nakręcony na podstawie serii komiksów klasyka gatunku – Jeana Roby.

Czytaj więcej »

NOC BIBLIOTEK

W sobotę 5 października 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lelowie odbyła się
V edycja Ogólnopolskiej Akcji NOC BIBLIOTEK pod hasłem “Znajdźmy wspólny język”.
W ramach akcji zorganizowano wieczór poezji z Romanem Kowalskim. Spotkanie w sposób niezwykle sympatyczny poprowadziła Aleksandra Kowalska

Czytaj więcej »