“Aktywne życie z pasją”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn we wtorek 10 marca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lelowie odbyła się prelekcja pn. „Kobiety na trzech kontynentach”. Spotkanie poprowadził pochodzący ze Szczecina podróżnik i przewodnik Piotr Kowalczyk, który opowiedział historie trzech kobiet z trzech odmiennych kulturowo rejonów świata spotkanych podczas podróży.

Uczestnicy spotkania zobaczyli Pakistan i obrosłą mitami islamską rzeczywistość, poznali dzieje rodziny, posiadającej niewolników, która zamieszkuje saharyjskie miasteczko w Mauretanii oraz Kambodżę, gdzie poznali historię rodziny, która zajmuje się łapaniem i sprzedażą ptaszników z pobliskiej dżungli.
Po prelekcji wszystkim uczestnikom złożono najserdeczniejsze życzenia z okazji w/w świąt, wręczono symbolicznego tulipana. Na tą uroczystość panie seniorki przygotowały wyśmienity poczęstunek. Były śledzie, sałatki, bigos, owoce, słodycze i przepyszne ciasta. Wieczór spędzono w przemiłej atmosferze ze śpiewem na ustach przy akompaniamencie akordeonowym w wykonaniu pana Grzegorza.