”Cudze chwalicie swego nie znacie”

Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie zaprosiła dzieci w wieku 5-12 lat, rodziców oraz seniorów 60+ na spotkanie pt. „Cudze chwalicie swego nie znacie” opowiadania o naszej małej ojczyźnie—Lelowie.

W pierwszej części spotkania pan Jerzy Karolczyk członek Lelowskiego Towarzystwa Historyczno-Kulturalnego im. W. Zwierkowskiego przybliżył historię związaną z dawnym Lelowem oraz przedstawił legendę naszego regionu. Później cała grupa wybrała się do Izby Tradycji Ziemi Lelowskiej gdzie mieli okazję zobaczyć eksponaty związane z etnografią, obejrzeć dioramę oraz wysłuchać przedstawionej w ciekawy sposób historii na temat wydarzeń 3 i 4 września w Lelowie.
Następnie Dyrektor GBP przedstawiła podstawowe informacje dotyczące realizacji projektu „Czytanie i zabawa to ciekawa sprawa” Programu  „Partnerstwo dla książki” oraz pokazała prezentację ze zdjęciami z wszystkich spotkań. Wręczono wszystkim uczestnikom torbę z tytułem projektu, logo MKDNiS  oraz informacją o dofinansowaniu.
Na zakończenie zaprosiliśmy uczestników spotkania na wspólny poczęstunek.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu, rodzicom, seniorom, nauczycielom, partnerom oraz prelegentom, którzy wzięli w nim udział.

Spotkanie  zrealizowano  w ramach  projektu „Czytanie i zabawa to ciekawa sprawa” Programu  „Partnerstwo dla książki”
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”