Filia Biblioteczna w Nakle Nakło 197 42-235 Lelów

Filia została założona w 1958 r. Od 2002 r. do 2015 r. mieściła się przy OSP w budynku, który jest własnością gminy i zajmuje 2 pomieszczenia na parterze, o łącznej powierzchni
26,20 m2 ; w jednym pomieszczeniu znajdowała się literatura dla dorosłych, w drugim ; literatura dla dzieci i młodzieży oraz księgozbiór podręczny. W iosną 2015 r. Bibliotekę przeniesiono do pomieszczenia Szkoły Podstawowej w Nakle. Zajmuje powierzchnię 27 m2.

Placówką kieruje mł. bibliotekarz Pani  Ewa Nędza. 

Księgozbiór biblioteki  liczy 8261 woluminów , w tym:

Literatura piękna dla dorosłych – 4482 wol.

Literatura piękna dla dzieci im młodzieży – 2077 wol.

Literatura popularnonaukowa – 1702 wol.

Na bieżąco jest uzupełniany księgozbiór zarówno literatury popularnonaukowej, literatury pięknej dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży. 

Godziny otwarcia biblioteki:

Wtorek  800 – 1400

Środa   800 – 1400

Piątek     800 – 1400

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE

W środę 7 listopada 2018 r. przedszkolaki “Fundacji Elementarz” z Nakła odwiedziły filię biblioteczną. 
Dzieci dowiedziały się jaka jest różnica między księgarnią a biblioteką, jak zachowywać się
w bibliotece, jak zostać czytelnikiem biblioteki oraz dlaczego warto czytać książki. 
Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece. 
Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek W. Disney’a, przypadającego na 5 listopada, dzieci wykonały ilustrację swoich ulubionych bohaterów, które zamieszczono na wystawce w bibliotece.

PROMOCJA CZYTELNICTWA I KSIĄŻEK 
NA 60 LECIE BIBLIOTEKI W NAKLE

W celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą
praw autorskich 23 kwietnia obchodzony jest  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.  
24 kwietnia 2018 r. minęło 60 lat od powstania Biblioteki w Nakle. Z tych okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie zorganizowała dla czytelników i uczniów SP Fundacji “Elementarz” w Nakle, spotkanie z Elżbietą Bednarczyk, autorką książek dla dzieci, wierszy dla dorosłych, tancerką i aktorką. Spotkanie odbyło się w Szkole w Nakle.
Na koniec spotkania uczestników poczęstowano tortem.

Konkurs na najpiękniejszy stroik wielkanocny

Uczniowie: SP Fundacji “Elementarz” w Nakle, SP
w Szczekocinach, SP w Przyrowie wykonali ozdoby wielkanocne na kokurs ogłoszony przez bibliotekę
w Nakle. Prace zostaną ocenione po Świętach Wielkanocnych, a najciekawsze nagrodzone.Zainteresowani wystawkę mogą zwiedzać
do 18.04. 2014r.

Zajęcia w bibliotece

Uczniowie Społecznej Szkoły w Szczekocinach  przybyli na  spotkanie do biblioteki w Nakle. Celem zajęć było piekne czytanie, rozwiązywanie zagadek i krzyżówek o wiośnie. Uczniowie przyjechali z opiekunem panią M. Bieniek, która prowadzi zajęcia teatralne w wyżej wymienionej szkole. Do przeczytanych bajek wykonają ilustracje.

Głośne czytanie

Od 1967 roku, 2 kwietnia, w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie książęk dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Z tej okazji w bibliotece w Nakle odbyło się głośne czytanie bajek.

W piątek 7.09 2012r. Biblioteka w Nakle gościła 10 osobową grupę  przedszkolaków. Dzieci zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z zasadami korzystania z księgozbioru.