Głośne czytanie w bibliotece

Starając się by więź z książką i biblioteką nastąpiła jak najwcześniej, 11 maja 2016 r. zaprosiliśmy przedszkolaków do biblioteki na głośne czytanie. Biblioteka dla dzieci jest istotnym elementem edukacji czytelniczej.

Głośne czytanie w bibliotece

Starając się by więź z książką i biblioteką nastąpiła jak najwcześniej,  11 maja br. zaprosiliśmy przedszkolaków do biblioteki na głośne czytanie. Biblioteka dla dzieci jest istotnym elementem edukacji czytelniczej. 
Bezpośredni kontakt dzieci z miejscem, w którym można poczytać, wypożyczyć książkę do domu zachęci do częstego sięgania po lektury, dzięki którym ciągle rozwijają swoją wyobraźnię, uczą się logicznego myślenia i poszerzają swoją wiedzę o świecie,  a czytanie stanie się codziennym zwyczajem niezależnie od tego ile ma się lat. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały:  bajkę zasypiankę pt. Kto kiedy zasypia” oraz bajkę terapeutyczną pt. „Kącik ze smokiem” o konflikcie między bratem a siostrą. Następnie wcielili się w postacie, inscenizując wiersz „Rzepka” J. Tuwima oraz brali udział w innych zabawach ruchowych.  
Zapraszamy na kolejne spotkania.