“KAPLICZKI I KRZYŻE PRZYDROŻNE BESKIDU ŚLĄSKIEGO ISTEBNA, JAWORZYNKA, KONIAKÓW W FOTOGRAFII JERZEGO HACA”

1 grudnia 2015 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż pt. "KAPLICZKI I KRZYŻE PRZYDROŻNE BESKIDU ŚLĄSKIEGO ISTEBNA, JAWORZYNKA, KONIAKÓW W FOTOGRAFII JERZEGO HACA"

Wernisaż  fotografii Jerzego Haca
“KAPLICZKI I KRZYŻE PRZYDROŻNE
BESKIDU ŚLĄSKIEGO
ISTEBNA, JAWORZYNKA, KONIAKÓW”

Pan Jerzy Hac z zawodu ekonomista, ekspert w dziedzinie marketingu i zarządzania z zamiłowania wędruje i fotografuje kapliczki. Mówi, że jest to przepiękne odkrycie w jego życiu. W latach 2009-2013 wędrował po Beskidzie Śląskim i wykonał pełną dokumentację fotograficzną kapliczek przydrożnych i krzyży w plenerze zimowym, w wąwozach, nad potokami, na szczytach gór. W większości są one nieznane przez turystów.
1 grudnia 2015 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lelowie odbył się wernisaż tych fotografii. Na wystawie zgromadzono około 100 kolorowych zdjęć wielkości 30 cmx 40 cm. Każda fotografia uzupełniona jest opisem na tabliczce. Zgromadzeni goście mieli możliwość zapoznania się z historią kapliczek i krzyży przydrożnych, intencjami i opowieściami  przekazywanymi przez pokolenia górali. Fotografie są pierwszą, pełną dokumentacją obiektów sakralnych w historii trójwsi. Popularyzują ponadczasową kulturę górali. 
Po zakończeniu prezentacji multimedialnej goście mieli możliwość obejrzenia ekspozycji.
Wystawa potrwa do 15 grudnia 2015 r. Zapraszamy.