Koncert Kwartetu Smyczkowego Espressivo.

27 grudnia 2015 r. w GBP w Lelowie odbył się Koncert Kwartetu Smyczkowego Espressivo. „Kwartet Smyczkowy Espressivo powstał w 2008 roku, a od sierpnia 2011 roku występuje w obecnym składzie. Zespół tworzą absolwenci PSM w Kielcach. Swoje doświadczenie rozwijają przez kontynuację nauki na międzynarodowych kursach mistrzowskich, studiach muzycznych oraz poprzez członkostwo w orkiestrze smyczkowej „Camerata Scholarum”.

Koncert Kwartetu Smyczkowego Espressivo

27 grudnia 2015 r. w GBP w Lelowie odbył się Koncert Kwartetu Smyczkowego Espressivo

„Kwartet Smyczkowy Espressivo powstał w 2008 roku, a od sierpnia 2011 roku występuje w obecnym składzie. Zespół tworzą uczniowie i absolwenci PSM w Kielcach. Swoje doświadczenie rozwijają przez kontynuację nauki
na międzynarodowych kursach mistrzowskich, studiach muzycznych oraz poprzez członkostwo w orkiestrze smyczkowej „Camerata Scholarum”. Wraz z tą orkiestrą odbyli wiele zagranicznych tournée, m. in. do Włoch, Austrii, Szwajcarii, Ukrainy, Niemiec, Holandii, Anglii, Węgrzech, gdzie na konkursach i festiwalach zdobyli  wiele nagród i certyfikatów. Mieli okazję zagrać na wiedeńskiej Golden Hall, gdzie odbywają się koncerty noworoczne.”

Koncert już na stałe wpisał się w kalendarz kulturalnych imprez w Bibliotece, których zwyczajnie przegapić nie można. Pogodnym nastrojem wprowadził publiczność w nadchodzący karnawał , a dzięki akustycznemu, ciepłemu brzmieniu  zapewnił wysoki poziom artystyczny, nadał niepowtarzalną atmosferę podczas występu.