“Miś Marcel i przyjaciele kłopotów mają wiele”

Co roku, 25 listopada, swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie oraz Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Lelowie zaprosiła dzieci z przedszkola oraz uczniów kl. I-III z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Lelowie wraz z nauczycielami na spektakl pt. „Miś Marcel i przyjaciele kłopotów mają wiele” w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa.
Bajka pięknie ukazała jak wielką wartością jest przyjaźń i jak należy dbać o przyjaciół. Dzieci z zaciekawieniem oglądały spektakl i chętnie brały udział we wspólnej zabawie. Było również dużo śmiechu powodowanego grą aktorską.
W drugiej części spotkania dzieci wysłuchały historię powstania Pluszowego Misia, która ma swój początek w 1902 roku. Natomiast uczniowie przygotowali dla Misia niespodziankę – życzenia urodzinowe. Na pamiątkę spotkania przedstawiciele każdej klasy otrzymali medal „Przyjaciela Pluszowego Misia”, a każdy uczestnik po małym co nieco.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałe spotkanie i zapraszamy za rok na kolejne urodziny Misia.
Spotkanie zorganizowano w ramach GPPiRPA.