„Moja książka marzeń”

16 listopada 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lelowie gościliśmy pisarkę, dziennikarkę osiedlowej telewizji w Łodzi Monikę Sawicką. W warsztatach pt. „Moja książka marzeń” prowadzonych przez P. Monikę wzięli udział uczniowie klas III Gimnazjum w Lelowie. Zadaniem uczestników było stworzenie własnej „Książki marzeń”, w której miały się znaleźć ich marzenia i plany na przyszłość.

16 listopada 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lelowie gościliśmy pisarkę, dziennikarkę osiedlowej telewizji w Łodzi Monikę Sawicką. Łódzka pisarka ma na swoim koncie kilkanaście powieści m. in. „Kruchość porcelany”, „Serwantka”, „Dobrze, że jesteś”. Jest także autorką książek dla dzieci np. „O Kajtku szczęściarzu”. Angażuje się w działalność charytatywną, jest współzałożycielką Fundacji „VADE-Mecum – chodź ze mną” im. Sandry Brędowskiej.

W warsztatach pt. „Moja książka marzeń” prowadzonych przez P. Monikę wzięli udział uczniowie klas III Gimnazjum w Lelowie. Zadaniem uczestników było stworzenie własnej „Książki marzeń”, w której miały się znaleźć ich marzenia i plany na przyszłość. Pisarka dokładnie opisała jak powinna wyglądać taka książka, podkreślając, że to mają  być marzenia własne uczestników,
a nie rodziców czy aktualnie panująca moda wśród nastolatków. Uczniowie mieli do dyspozycji materiały plastyczne oraz duże ilości kolorowych czasopism. Podczas warsztatów powstały niepowtarzalne książki. Kilka z nich zostało wyróżnionych przez P. Monikę i nagrodzonych jej własnymi utworami. Takie zajęcia uczą pracy zespołowej, mają pozytywny wpływ na rozwój wyobraźni, zdolności manualnych i kreatywności.