NARODOWE CZYTANIE 2015

W sobotę 5 września 2015 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się Narodowe Czytanie Narodowe „Lalki” Bolesława Prusa
NARODOWE CZYTANIE 2015

Narodowe Czytanie to akcja zainicjowana przez Bronisława Komorowskiego, mająca popularyzować fundamentalne
w polskiej kulturze dzieła, wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości, a także promować kulturę żywego słowa w jej najdoskonalszych przejawach.”        

W tym roku czytanie przebiegało pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej  
Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser – Dudy.
5 września po raz kolejny społeczność Lelowa włączyła się w tę ogólnonarodową akcję, gdzie w rolę lektorów wcielili się przedstawiciele Urzędu Gminy w Lelowie, seniorzy, nauczyciele i uczniowie Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Lelowie, członkowie Zarządu Lelowskiego Towarzystwa Historyczno-Kulturalnego im. W. Zwierkowskiego w Lelowie.
Czytano adaptację powieści „Lalka” Bolesława Prusa w odcinkach, opracowanych na podstawie wydania „Książka i Wiedza” z 1949 r. Adaptacji dokonał  Bronisław Maj – literaturoznawca, poeta, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego. Spotkanie odbyło się w GBP w Lelowie. Organizatorem wydarzenia były: Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie oraz Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Lelowie.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu i udział w tej uroczystości.