NARODOWE CZYTANIE 2018 “PRZEDWIOŚNIA” STEFANA ŻEROMSKIEGO

W sobotę 8 września 2018 r. w trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lelowie odbyła się siódma edycja Ogólnopolskiej Akcji Narodowego Czytania.

Do wspólnego czytania adaptacji „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego autorstwa Andrzeja Dobosza zaproszono władze samorządowe, pracowników Urzędu Gminy w Lelowie, członków Klubu Seniora, zarząd Lelowskiego Towarzystwa Historyczno – Kulturalnego im. W. Zwierkowskiego, właścicieli Jurajskiej Spiżarni, nauczycieli z miejscowych szkół wraz z uczniami i mieszkańców gminy. Uczniowie gimnazjum przygotowali prezentację dotyczącą życia i twórczości Stefana Żeromskiego. W siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej została zaprezentowana wystawa dotycząca twórczości Stefana Żeromskiego. Uczestników spotkania poczęstowano ciastem, kawą, herbatą oraz pasztecikami z barszczem.

Narodowe Czytanie zorganizowały biblioteki:
Gminną Bibliotekę Publiczną w Lelowie i Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Częstochowie Filia w Lelowie.

Uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.