NOC BIBLIOTEK

4 czerwca 2016 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie po raz drugi przystąpiła do akcji Noc Bibliotek. Z tej okazji przygotowaliśmy program dla dzieci, podczas którego odbyły się kreatywne zajęcia pt. „Krasnoludki są na świecie”. Dla dorosłych przygotowano wieczór autorski z Katarzyną Bodziachowską, polonistką i logopedą, długoletnim nauczycielem IX L.O. im. C. K. Norwida w Częstochowie, autorką humanistycznych artykułów i monografii
Noc Bibliotek pod hasłem: WOLNO CZYTAĆ

     4 czerwca 2016 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie po raz drugi przystąpiła do akcji Noc Bibliotek. Z tej okazji przygotowaliśmy program dla dzieci, podczas którego odbyły się kreatywne zajęcia pt. „Krasnoludki są na świecie”. Młodzi uczestnicy słuchali krasnala z dużym zainteresowanie i aprobatą. Chętnie brali udział w przygotowanych dla nich zabawach i zadaniach. W drugiej części spotkania dla dzieci odbyła się projekcja filmu “Magiczne Drzewo” Andrzeja Maleszki – film obsypany nagrodami na wielu festiwalach kina dla dzieci i młodzieży na świecie.   
    Dla dorosłych przygotowano wieczór autorski z Katarzyną Bodziachowską, polonistką i logopedą, długoletnim nauczycielem IX L.O. im. C. K. Norwida w Częstochowie, autorką humanistycznych artykułów i monografii.
Swą historyczną wiedzę wykorzystała w cyklu opowieści o sławnych Polkach i Polakach, wpisanych w dzieje Rzeczypospolitej.  Napisała książki: „Fortepianowa podróż Fryderyka Chopina” , „Marynka”, rzecz o Marii Leszczyńskiej, która została królową Francji, „Księżna Izabela Czartoryska” oraz „Wieniawski. Droga do gwiazd”. Ostatnia powieść „Henryk Wieniawski stanowi osobliwy, literacki zapis ostatnich dziesięciu dni życia wielkiego mistrza skrzypiec. W prozie Pani Katarzyny urzeka piękno języka i polska wrażliwość, imponują humanistyczne wartości. Na spotkaniu p. Katarzyna z humorem opowiadała o swojej pisarskiej pasji. Rozmowie przysłuchiwali się zaproszeni goście oraz wszyscy zainteresowani twórczością autorki książek. Spotkanie umilił koncert skrzypcowy muzyki klasycznej w wykonaniu Blanki Bodziachowskiej. Zaprezentowano również naszą lokalną twórczość.

Pozostały czas wypełniono konkursami literackimi, zagadkami i  kalamburami.  Uczestnicy spotkania rozstali się po północy w dobrych humorach, deklarując chęć ponownego spotkania za rok.