NOC BIBLIOTEK

W sobotę 5 października 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lelowie odbyła się V edycja Ogólnopolskiej Akcji NOC BIBLIOTEK pod hasłem "Znajdźmy wspólny język". W ramach akcji zorganizowano wieczór poezji z Romanem Kowalskim. Spotkanie w sposób niezwykle sympatyczny poprowadziła Aleksandra Kowalska

W sobotę 5 października 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lelowie odbyła się V edycja Ogólnopolskiej Akcji NOC BIBLIOTEK pod hasłem “Znajdźmy wspólny język”. 
W ramach akcji zorganizowano wieczór poezji z Romanem Kowalskim, który znany jest już czytelnikom dzięki swojej książce z 2016 r. pt. “Wielkanoc za dziesięć czwarta”. “Filiżanka nadziei” – pod takim tytułem ukazał się jego debiutancki tomik poezji. Utwory zawarte w tomiku dotykają miłości i wiary, mówią o szukaniu i odnajdywaniu Boga w codzienności, która pomimo, że daje radość przynosi też ból i cierpienie. Wiersze są ineteresującą  alternatywą dla tych którzy trwają w poszukiwaniach prawdy, nadziei i piękna. Spotkanie w sposób niezwykle sympatyczny poprowadziła Aleksandra Kowalska. Utwory recytowali przybyli na spotkanie goście a także sam autor.  Recytacje przeplatane były ciekawą rozmową i znakomitą, nastrojową muzyką oraz śpiewem. Doskonale wybrane teksty i umiejętnie prowadzony dialog z autorem sprawiały, że nie zabrakło dobrego humoru i prawdziwego wzruszenia.

W drugiej części wieczoru chcąc uczcić 50 rocznicę śmierci Marka Hłaski, chętni uczestniczyli w grze literacko karcianej pt. ” Flirt z Markiem Hłaską” w której wykorzystano cytaty z prozy autora.