„Od Denara do Grosza. Pieniądz mieszczan lelowskich”

Wystawa zorganizowana przez Lelowskie Towarzystwo Historyczno-Kulturalne oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Lelowie cieszyła się dużym zainteresowaniem. 28 marca 2017 r. prezentacji multimedialnej wysłuchali i obejrzeli wystawę uczniowie kl. I Gimnazjum w Lelowie, a 30 marca uczniowie klas II Gimnazjum w Lelowie

Od Denara do Grosza. Pieniądz mieszczan lelowskich”

Wystawa zorganizowana przez Lelowskie Towarzystwo Historyczno-Kulturalne oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Lelowie cieszyła się dużym zainteresowaniem. 28 i 30 marca prezentacji multimedialnej wysłuchali i obejrzeli wystawę uczniowie klas pierwszych i drugich Gimnazjum w Lelowie.
11 kwietnia w lekcjach muzealnych uczestniczyli uczniowie kl. IV, V i VI Szkoły Podstawowej w Lelowie. 
Podczas prezentacji archeolog Bartosz Karolczyk z LTH-K opowiedział uczestnikom o historii pieniądza na ziemiach polskich oraz o archeologicznych badaniach prowadzonych na terenie podgrodzia Lelowa
i znalezionych tam numizmatach. Po zakończeniu prezentacji uczestnicy oglądali wystawę najciekawszych monet zorganizowaną w Izbie Tradycji Ziemi Lelowskiej.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca czerwca, od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. Wszystkich zainteresowanych archeologią, numizmatyką oraz historią naszej miejscowości serdecznie zapraszamy do Izby Tradycji Ziemi Lelowskiej.