Odwiedziny w Bibliotece uczniów Szkoły Podstawowej w Przyrowie

8 czerwca 2016 r. gościliśmy w naszej Bibliotece uczniów Szkoły Podstawowej w Przyrowie wraz z opiekunami. Na początku uczniowie zapoznali się z księgozbiorem biblioteki, katalogowaniem zbiorów, a także zasadami wyszukiwania i wypożyczania książek. Następnie przenieśliśmy się w świat legend.

“Odwiedziny  w Bibliotece”

    8 czerwca 2016 r. gościliśmy w naszej Bibliotece uczniów Szkoły Podstawowej w Przyrowie wraz z opiekunami. Na początku uczniowie zapoznali się z księgozbiorem biblioteki, katalogowaniem zbiorów, a także zasadami wyszukiwania i wypożyczania książek. Następnie przenieśliśmy się w świat legend. Aby pobudzić ciekawość świata
i wyobraźnię uczestników spotkania, przedstawiliśmy legendy o Lelowie oraz Mirowie i Bobolicach w formie mini przedstawienia. Młodzi widzowie dowiedzieli się jak Kazimierz Wielki poznał Esterkę oraz jak skończyła się historia dwóch braci bliźniaków, którzy zakochali się w tej samej dziewczynie. Jeden z uczestników spotkania opowiedział legendę związana z ich miejscowością – Przyrowem. Uczniowie aktywnie rozwiązywali przygotowane dla nich krzyżówki i zagadki wykazując się duża znajomością różnych legend polskich. Pod koniec spotkania uczniowie zwiedzili Izbę Tradycji Ziemi Lelowskiej.