PO DRUGIEJ STRONIE OBRAZU

Ostatni piątkowy wieczór 26 maja 2017 r. spędziliśmy w bardzo przyjemnej atmosferze na promocji książek i koncercie. Pierwszą częścią wieczoru było spotkanie z książką: „W OBJĘCIACH BOGA miniatury szpitalne” Aleksandry Kowalskiej oraz „Wielkanoc za dziesięć czwarta” Romana Kowalskiego. Wiersze Pani Oli „wyrosły z przeżyć osobistych, z trudnego doświadczenia jakim jest choroba”. Są też formą wyrażania wiary. Książka „Wielkanoc za dziesięć czwarta” to opowieść o ostatnich pięciu latach życia kobiety, która odnalazła to co było jej największym pragnieniem. Polecamy lektury. Drugą część wieczoru stanowił koncert poezji śpiewanej pt. „PO drugiej stronie obrazu”

                                              PO DRUGIEJ STRONIE OBRAZU

    Ostatni piątkowy wieczór spędziliśmy w bardzo przyjemnej atmosferze na promocji książek  i koncercie pt. “PO drugiej stronie obrazu”. 
Pierwszą częścią wieczoru było spotkanie z książką: „W OBJĘCIACH BOGA miniatury szpitalne” Aleksandry Kowalskiej oraz  „Wielkanoc za dziesięć czwarta” Romana Kowalskiego. Wiersze Pani Oli „wyrosły z przeżyć osobistych, z trudnego doświadczenia jakim jest choroba”. Są też formą wyrażania wiary. Książka „Wielkanoc za dziesięć czwarta” to opowieść o ostatnich pięciu latach życia kobiety, która odnalazła to co było jej największym pragnieniem. Polecamy lektury.
Drugą część wieczoru stanowił koncert poezji śpiewanej. To melodie, piosenki i aranżacje muzyczne w wykonaniu świetnej solistki a właściwie  solistek i pozostałych członków zespołu Impast, który gościliśmy w naszej Bibliotece.  Zagrali przepiękny Koncert „Zespół tworzą ludzie, których łączy miłość do muzyki, sztuki, piękna, szacunek podziw dla dobra”. Powstanie grupy muzycznej zainicjowało malarstwo, dlatego nazwa    zespołu związana jest z techniką stosowaną w malarstwie. IMPAST oznacza dla każdego  z członków zespołu: I – inwencję, M – miłość, P – prawdę, A- artyzm, S- serce, T- twórczość. Jest to program, którym muzycy kierują się w życiu i twórczości.  
Założycielką zespołu jest Aleksandra Kowalska,  autorka tekstów i muzyki z gatunku poezji śpiewanej, malarka  
i gitarzystka, główna solistka zespołu. To jej piękny i ciepły głos koił nasze dusze i poruszał serca. W kilku utworach harmonię wokalu Pani Oli  uzupełniała swoim głosem Magdalena Michalak nadając im dobre brzmienie.  
Publiczność zachwycała się również grą i śpiewem skrzypaczki Michaliny Putek. Dźwięk skrzypiec powodował,   
że koncert nabierał elegancji i szyku. Przyjemne brzmienie gitary akustycznej zapewnił Arkadiusz Możdżeń. Całość uzupełniały instrumenty perkusyjne na których grał Roman Kowalski. Świetną, pełną emocji aranżację utworów stworzył Artur Broncel, który grał na instrumentach klawiszowych nadając koncertowi szczególny klimat.