Archiwum - stare posty

NARODOWE CZYTANIE 2019

W sobotę 7 września 2019 r. w całej Polsce i za granicą przez cały dzień trwało Narodowe Czytanie. Do akcji przyłączyła się również Gmina Lelów. Gości przywitała Dyrektor GBP w Lelowie i zaprosiła do zabrania głosu Wójta Gminy Lelów Krzysztofa Molendę. W swoim przemówieniu Wójt zwrócił uwagę na tegorocznych autorów
i ich teksty, które do dziś nie straciły nic ze swej aktualności, nadal uczą nas wrażliwości na krzywdę ludzką i szlachetności.

Czytaj więcej »

Szkolenie komputerowe seniorów 29.08.2019 r.

W czwartek 29 sierpnia 2019 r. w GBP w Lelowie odbyło się już drugie bezpłatne szkolenie komputerowe, realizowane w ramach Projektu “Śląska Akademia Senior@ Program Rozwoju Kompetencji Cyfrowych seniorów 65+ województwa śląskiego z zastosowaniem działań szkoleniowych i animacyjnych w środowisku lokalnym”.

Czytaj więcej »

WAKACJE W BIBLIOTECE 2019

Pierwsza połowa wakacyjnych spotkań w Bibliotece już za nami. W poszczególnych dniach odbywały się zajęcia literackie, plastyczne i ruchowe. Uczestnicy spotkań poznali sylwetkę Neli – małej reporterki, która w wieku 5 lat rozpoczęła podróże przez Azję, Afrykę i Amerykę Południową.

Czytaj więcej »

Ostatnie spotkanie animacyjne seniorów

W poniedziałek 15 lipca 2019 r. odbyło się już ostatnie spotkanie animacyjne grupy seniorów realizowane w ramach Projektu “Śląska Akademia Senior@ Program Rozwoju Kompetencji Cyfrowych seniorów 65+ województwa śląskiego z zastosowaniem działań szkoleniowych i animacyjnych w środowisku lokalnym”.

Czytaj więcej »

“Aktywne życie z pasją”

We wtorek 11 czerwca 2019 r. 14 osobowa grupa seniorów wzięła udział w projekcie społecznym “Mapa Lokalnych Potrzeb Seniorów” w ramach rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych ASOS 2019 współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Było to pierwsze spotkanie w ramach projektu – wykład z częścią warsztatową, na którym seniorzy tworzyli “mapę swoich potrzb”. Drugie spotkanie – spacer – terenowa metoda badawcza zaplanowano
na dzień 13 sierpnia br. (wtorek) na godz. 12:00.
ZAPRASZAMY

Czytaj więcej »