SPOTKANIE AUTORSKIE

10 grudnia 2015 r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Lelowie odwiedził P. Marcin Brykczyński pisarz i tłumacz książek nie tylko dla dzieci. Ekwilibrysta językowy, mistrz słowa. Autor licznych wierszy i opowiadań dla najmłodszych: Jak się nie bać ortografii?, Czarno na białym i biało na czarnym, Z deszczu pod rynnę, Trzy psy przyszły, Liczydełko, Ni pies ni wydra i in. Laureat wielu nagród: Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Sekcji IBBY, Fundacji Świat Dziecka.

SPOTKANIE AUTORSKIE

10 grudnia 2015 r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Lelowie odwiedził P. Marcin Brykczyński pisarz i tłumacz książek nie tylko dla dzieci. Ekwilibrysta językowy, mistrz słowa. Autor licznych wierszy i opowiadań
dla najmłodszych: Jak się nie bać ortografii?, Czarno na białym i biało na czarnym, Z deszczu pod rynnę,
Trzy psy przyszły, Liczydełko, Ni pies ni wydra i in.
Laureat wielu nagród: Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Sekcji IBBY, Fundacji Świat Dziecka. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. I i II Szkół Podstawowych w Lelowie i Ślęzanach wraz z opiekunami. 
Pan Marcin przywitał obecnych swoim zdjęciem z dzieciństwa. Opowiedział o tym, jak z bardzo poważnego chłopca stał się wesołym dorosłym, opowiadał o początkach swego pisarstwa, o tym jak
w dzieciństwie wraz ze swoim starszym bratem, tworzył pierwsze proste rymowanki. Prezentował napisane przez siebie książeczki, oraz czytał fragmenty swoich zabawnych wierszy.. 
Następnie dzieci zadawały pisarzowi pytania. Autor odpowiadał na pytania dotyczące zarówno swojej twórczości, jak i życia prywatnego. Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze.