Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25.11.2015r. wszystkie misie duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie, małe i duże pluszowe ze swoimi małymi właścicielami – uczniami I, II, i III klas SP w Lelowie „przybyły” do GBP w , aby bawić się i świętować urodziny Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

    “Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. 
Moda na misie nie przemija”.
GBP w Lelowie wspólnie ze Szkołą Podstawową w Lelowie oraz Biblioteką Pedagogiczną “RODN WOM” zorganizowała Światowy Dzień Pluszowego Misia.
W dniu 25.11.2015 r. wszystkie misie duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie, pluszowe ze swoimi małymi właścicielami – uczniami I, II, i III klas SP w Lelowie „przybyły” do Biblioteki, aby bawić się i świętować urodziny Pluszowego Misia. W bibliotecznej krainie przywitały ich mieszkające tu, białe, beżowe, brązowe misie, a każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieci przywitał również Miś, duży pluszowy, który opowiedział im historię święta Pluszowego Misia. Uczniowie przygotowali dla Misia niespodziankę – życzenia urodzinowe, baryłkę miodu 
i zaśpiewali misiowi „Sto Lat”. Zaproszono wszystkich do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Miś na każdej rączce dziecka przybił pieczątkę ze swoją podobizną. Urodzinowi goście przystąpili do recytacji wierszy o misiach, bawili się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie” i in.. Odbyły się zabawy ruchowe, misiowe tańce, „misiowy masaż”. Były konkursy: „Kto pierwszy zje miodek z talerzyka”?, „Rozpoznaj jaki to smak”?, „Idziemy przez kładkę z zamkniętymi oczami”. Miś wręczał uczestnikom konkursów słodkie nagrody . Uczniowie obejrzeli wystawkę dostępnych w bibliotecznej krainie książek o misiach. Na koniec Miś podziękował wszystkim za przybycie na spotkanie urodzinowe, poczęstował uczestników swoim smakołykiem, wręczył pamiątkowy dyplom uczestnictwa w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia, oraz drobiazg dla całej klasy. Dzieci otrzymały zaproszenie do spotkania za rok na 114 urodzinach Pluszowego Misia.