Światowy Dzień Pluszowego Misia

Z okazji obchodzonego w tym miesiącu Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie zaprosiła uczniów kl. I-III Szkoły Podstawowej w Lelowie wraz z nauczycielami na spektakl Teatru Edukacji i Profilaktyki "MASKA" pt. NA MISIOWYCH URODZINACH - NAJWAŻNIEJSZA JEST RODZINA.

Z okazji obchodzonego w tym miesiącu Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia Gminna Biblioteka Publiczna
w Lelowie zaprosiła uczniów kl. I-III Szkoły Podstawowej w Lelowie wraz z nauczycielami na spektakl Teatru Edukacji i Profilaktyki “MASKA” pt. NA MISIOWYCH URODZINACH – NAJWAŻNIEJSZA JEST RODZINA. Spektakl opowiadał o Misi Matysi, która niebawem miała obchodzić urodziny. Na przyjęcie zaprosiła najbliższe osoby – wujka Tygrysa, kuzynostwo biedronkę Kizię i trutnia Mizia. Okazało się jednak, że każde z nich miało inne ważniejsze plany na ten dzień i wymyślali różne powody, aby nie pójść na przyjęcie. Rodzina jednak zrozumiała swój błąd i wraz z dziećmi przygotowała dla Misi niespodziankę w postaci urodzinowego tortu, życzeń
oraz urodzinowego tańca.

Po zakończeniu spektaklu wspólnie z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Lelowie kontynuowaliśmy przyjęcie urodzinowe. Pojawił się też nasz biblioteczny Miś, który zaprosił dzieci do wspólnej zabawy przy muzyce. Były konkursy : lizanie miodku na czas, dmuchanie balona, układanie misia z figur geometrycznych. Na zakończenie Miś podziękował swoim gościom za przybycie i poczęstował małym co nieco. 

Dziękujemy za wspólne świętowanie i zapraszamy wszystkich za rok.