WAKACJE W BIBLIOTECE

W okresie wakacji od 4 do 29 lipca 2016 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie gościła dzieci w młodszym wieku szkolnym na zajęciach ph. „Wakacje w bibliotece”. Hasłem przewodnim spotkań było: „ŚLADAMI DAWNYCH I OBECNYCH CZASÓW” – POSZUKIWACZE WIEDZY I EMOCJI

Uczestnicy spotkań mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności plastyczne, aktorskie, rozwinęli kreatywność, twórcze myślenie i komunikację interpersonalną.
Wakacje obfitowały w różne atrakcje, z których dzieci chętnie korzystały.
Oprócz tradycyjnych rysunków kredkami na papierze było malowanie biedronek na kamieniu, rysowanie kredą na asfalcie do wcześniej przeczytanych bajek czy też użycie makaronu do stworzenia pięknych prac plastycznych. Dzieci wspólnie zrobiły makietę miasta z kartonów, starając się aby niczego na niej nie zabrakło. Takie zajęcia wpłynęły na rozbudzanie fantazji, kreatywności  dziecka, ćwiczenie koncentracji oraz wypowiadanie siebie. Rozwijali takie wartości jak – zaufanie, szacunek, otwartość. W trakcie zabawy dzieci ćwiczyły współpracę, wspólnie lub samodzielnie rozwiązywali zadania. Każdego dnia był poczęstunek.

Były też zajęcia, na których dzieci utrwaliły wiadomości o Polsce. Przypomniano najważniejsze informacje o państwach sąsiadujących z Polską, ich położenie na mapie względem Polski oraz inne ciekawostki. Dzieci poznały stolice tych państw, wygląd flagi, uczyły się powitania w językach tych państw, losowały państwo i z rozsypanki układały jego flagę. Dowiedziały się też wielu ciekawych informacji na temat Anglii.

Zajęcia organizowane w bibliotece toczyły się wokół książki i czytelnictwa.

Jednak nie zabrakło zabaw takich jak kalambury, zagadki, łamigłówki literackie, karaoke, tańca przy muzyce, głuchego telefonu, gier planszowych czy zabaw „Kim jestem?”.

Ostatniego dnia puszczaliśmy latawce, i choć pogoda nie sprzyjała, gdyż nie było wiatru i latawce nie wzbijały się w górę, dobry humor nie omijał naszych milusińskich. W związku z tym, że to był ostatni dzień „Wakacji w bibliotece” dzieci otrzymały dyplom za kreatywne i pełne uśmiechu uczestnictwo w zajęciach. Przygotowano dla dzieci poczęstunek zamykający zajęcia.

Dzieciom dziękujemy za uczestnictwo w zajęciach, dziecięcy uśmiech,  radość i zadowolenie. Paniom dziękujemy za cierpliwość, zrozumienie i uśmiech mimo wszystko.

Zapraszamy za rok!