WAKACJE W BIBLIOTECE 2016

Podobnie jak w ubiegłych latach i w tym roku Biblioteka zorganizowała dla dzieci „Wakacje w bibliotece”. Zajęcia, które odbyły się do tej pory pokazały, że Biblioteka nie jest miejscem cichym i nudnym, ale pozwalającym wypełnić swój czas twórczą, wesołą zabawą i pracą. W poszczególnych dniach znalazły się zajęcia literackie, plastyczne, a także ruchowe, aby dzieci mogły rozwijać wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną oraz motorykę

WAKACJE W BIBLIOTECE

Podobnie jak w ubiegłych latach i w tym roku Biblioteka zorganizowała dla dzieci „Wakacje w bibliotece”.
Zajęcia, które odbyły się do tej pory pokazały, że Biblioteka nie jest miejscem cichym i nudnym, ale pozwalającym wypełnić swój czas twórczą, wesołą zabawą i pracą. W poszczególnych dniach znalazły się zajęcia literackie, plastyczne, a także ruchowe, aby dzieci mogły rozwijać wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną 
oraz motorykę. Codziennie odbywało się głośne „czytanie na dywanie”, podczas którego dzieci wysłuchały wielu bajek i wierszy, a także mogły wykazać się umiejętnościami czytelniczymi.  
Podążając „ŚLADAMI DAWNYCH I OBECNYCH CZASÓW” dzieci przeniosły się do świata dinozaurów, zgłębiły wiedzę na temat życia człowieka prehistorycznego, dowiedziały się jak wyglądały ziemie polskie w pradawnych czasach. Przybliżyliśmy im temat starej polskiej wsi. Do tej pory uczestnicy spotkań samodzielnie wykonali makietę dinozaurów, próbowali: rozpalać ogień pocierając patykiem o deseczkę oraz ucierać ziarno na mąkę mając do dyspozycji dwa kamienie. Mogli też własnoręcznie „wydoić krowę”, co sprawiło im dużo radości. Największe zainteresowanie wzbudziło wśród dzieci ubijanie masła, którym później wszyscy się rozsmakowali.
Uczestnicy zajęć zapoznali się z jednym z najstarszych rzemiosł jakim jest garncarstwo oraz samodzielnie wykonali naczynia i różne figurki zastępując glinę  masą solną. Kolejnym omówionym rzemiosłem było tkactwo.
Również na tych zajęciach dzieci mogły rozwijać swoje zdolności manualne wykonując kolorowe bransoletki
z wełny i muliny.  
Był też czas na gry planszowe, zagadki, konkursy, quizy, kalambury i karaoke oraz czas na tworzenie pięknych prac plastycznych.  
Mamy nadzieje, że dalsza część “Wakacji w bibliotece” również spodoba się naszym milusińskim
i minie w dobrym nastroju i miłej atmosferze.