WAKACJE W BIBLIOTEKACH 2016

Zapraszamy dzieci w młodszym wieku szkolnym na wakacje w bibliotece. Zajęcia odbywać się będą w miesiącu lipcu, od poniedziałku do piątku w godz. od 10.30 do 13.00.

WAKACJE W BIBLIOTEKACH

oferta spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież
w okresie wakacji 2016 roku

GPB w Lelowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie w okresie wakacji od 4 do 29 lipca br. zaprosza dzieci w młodszym wieku szkolnym na „Wakacje w bibliotece”.  
Zajęcia będą odbywać się w godz. od 10:30 do 13:00.

Hasłem przewodnim spotkań będzie:

„ŚLADAMI DAWNYCH I OBECNYCH CZASÓW” – POSZUKIWACZE WIEDZY I EMOCJI

Głównym celem spotkań będzie głośne czytanie książek, bajek i opowiadań, które przeniosą młodych czytelników do świata dinozaurów, zgłębią wiedzę na temat życia człowieka prehistorycznego, tego jak wyglądały ziemie polskie w pradawnych czasach, a także przybliżymy temat starej polskiej wsi. Uczestnicy spotkań będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności plastyczne, aktorskie, rozwiną kreatywność, twórcze myślenie i komunikację interpersonalną.  

Będzie też czas na granie w gry planszowe, rysowanie, zagadki, quizy, kalambury, konkursy, zabawy ruchowe i na świeżym powietrzu. 

Filia w Podlesiu

Biblioteka w Podlesiu w miesiącu lipcu we wtorek i środę (5 i 6 oraz 12 i 13) proponuje dzieciom
i młodzieży w godz. od 13:00 do 15:00 gry planszowe, komputerowe, układanie puzzli, itp.
W miesiącu sierpniu dla młodszych dzieci w środę i czwartek (3 i 4oraz 10 i 11) w  godz. od 11:00 do 13:00 biblioteka proponuje uczestnikom głośne czytanie bajek, dyskusje nad przeczytaną książką, wykonanie ilustracji dowolną techniką.

Filia w Nakle

Filia  biblioteczna w Nakle w okresie wakacji zaprasza do udziału w spotkaniach wakacyjnych dzieci w każdą środę w godzinach od 12:00 do 14:00. W tym roku 
w programie nie zabraknie zajęć plastycznych, głośnego czytania książek i bajek dla dzieci, a także zajęć na świeżym powietrzu.  Będzie również czas na rozwiązywanie zagadek i krzyżówek.

 
Filia w Drochlinie

 Filia biblioteczna w Drochlinie zaprasza na zajęcia wakacyjne pt. “Wakacje pełne przygód”, które będą się odbywać w miesiącu lipcu w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 12.30 do 14.30 . Podczas tych zajęć dowiemy się o ciekawych miejscach w naszym kraju, co można zobaczyć i gdzie. Poszukamy ciekawych przygód również w ulubionych książkach naszych czytelników. Będziemy się też bawić, grać oraz zostaniemy małymi artystami.