WYCIECZKA AUTOKAROWA Z PRZEWODNIKIEM

W dniach od 15 do 17 maja 2015 r. nasi seniorzy oraz inni mieszkańcy gminy i okolic przebywali na wycieczce. Odwiedzili Adrspach - przepiękne, unikalne Skalne Miasto malowniczo i wspaniale wyrzeźbione przez Naturę, które o tej porze roku zachwyca - świeżością i pięknem zieleni, 100 metrowe skalne ściany, skalny wodospad, szmaragdowe jezioro otoczone różnobarwną roślinnością i wiele innych przepięknych atrakcji. Nie lada atrakcją było pływanie dużą łodzią po małym jeziorku

WYCIECZKA

W dniach od 15 do 17 maja 2015 r. nasi seniorzy oraz inni mieszkańcy gminy i okolic przebywali na wycieczce.  Odwiedziliśmy Adrspach – przepiękne, unikalne Skalne Miasto malowniczo i wspaniale wyrzeźbione przez Naturę, które o tej porze roku zachwyca – świeżością i pięknem zieleni, oglądaliśmy 100 metrowe skalne ściany, skalny wodospad, szmaragdowe jezioro otoczone różnobarwną roślinnością  i wiele innych przepięknych atrakcji. Nie lada atrakcją było pływanie dużą łodzią po małym jeziorku.

Drugiego dnia wyruszyliśmy do Drezna. To miasto zachwyca swoimi zabytkami: Pałacem Królewskim, Operą Sempera, Zwingerem. Tu kamienie opowiadają swoją historię.  Zwiedziliśmy Muzeum Porcelany, Plac teatralny, Orszak królewski i in.. Jadąc wzdłuż Łaby, podziwialiśmy wspaniałe widoki na winnice, pałace pośród ogrodów  i parków oraz historyczne zabytki techniki. Na winnych zboczach nad Łabą zobaczyliśmy trzy zamki obok siebie: Schloss Albrechtsberg, Lingnerschloss i Schloss Eckberg (okazała architektura i ciekawa historia ich powstania oraz oczywiście ich byłych mieszkańców). W ramach zwiedzania było również wejście do najpiękniejszego  na świecie sklepu mlecznego ( według Księgi Guinessa) oraz do małego sklepiku z musztardami wszelakich smaków i kolorów! Można było wszystko do woli degustować na małych opłatkach – musztardy z mango, chilli, z imbirem, śliwkową, gruszkową, truflową i jaką tam  jeszcze chcecie – erotyczna, imprezowa i … trabantowa, w kolorze pięknego turkusu. Usłyszeliśmy też ciekawe historie o znanych kobietach, utrwalone w powieściach mieszkającego tam przez 20 lat Józefa Ignacego Kraszewskiego.

Trzeci dzień poświęciliśmy na zwiedzanie Wrocławia, miasta  nazwanego “Kwiatem Europy ” przez Angelusa Silesiusa (lekarz, poeta, mistyk) w XVII wieku.   A Św. Jan Paweł II nazwał stolicę Dolnego Śląska -” miastem spotkań”.  Wrocław zachęca do odwiedzin poprzez swą wielokulturowość, bogate dzieje i ciekawą architekturę.
Na jego kulturę, sztukę i historię wywierali wpływ Walonowie, Żydzi, Czesi, Niemcy, Francuzi, Polacy i inne nacje. Jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w Polsce. Jest tu kilkanaście wyższych uczelni, interesujące muzea, unikalny Ogródek Japoński, słynne ZOO z Afrykarium, ciekawy Ogród Botaniczny, Panorama Racławicka i krasnale.