WYCIECZKA DO WIELICZKI 12 MAJA 2018 R.

W sobotę 12 maja br. grupa chętnych seniorów wyjechała na wycieczkę do liczącej ponad 700 lat, zabytkowej Kopalni Soli "Wieliczka ". W Wieliczce przeszliśmy cieszącą się popularnością, klasyczną Trasę turystyczną, podziwiając chodniki, słone jeziora, piękne komory i kaplice, słuchając przewodnika, który podczas wędrówki opowiadał nam o historii i tajemnicach Kopalni. Po smacznym obiedzie w podziemnej restauracji, kontynuowaliśmy wyprawę odwiedzając Muzeum Żup Krakowskich. Bogatą ofertę Kopalni Soli „Wieliczka”, uzupełniła tężnia solankowa. W drodze powrotnej zajechaliśmy do renesansowego Zamku w Pieskowej Skale, perełki architektonicznej, położonej w Ojcowskim Parku Narodowym. Koszty wstępów i obiadu seniorzy pokryli z własnych środków.Transport zapewnił Wójt Gminy Lelów.