“ZAPOMNIANY PROROK

O ks. Janie Ziei i lelowskim fragmencie jego życia" W piątek 24 lutego 2017 r. odbyło się spotkanie pt. "Zapomniany Prorok" z Januszem Poniewierskim publicystą katolickim, autorem i redaktorem wielu książek poświęconych dziełu Jana Pawła II. Najpierw odbyła się projekcja filmu o ks. Janie Ziei. Następnie Janusz Poniewierski opowiedział O ks. Janie Ziei i lelowskim fragmencie jego życia w latach 1906-1907
“ZAPOMNIANY PROROK
O ks. Janie Ziei i lelowskim fragmencie jego życia”

Janusz Poniewierski przedstawił biografię ks. Jana, przybliżył najważniejsze fragmenty jego życia, głównie te związane z Lelowem . Ks. Jan Zieja (ur. 1.03.1897 w Ossie, zm. 19.10.1991 w Warszawie)  posiadał niezwykłą zdolność do wpływania na ludzi, oddziaływania na ich postawy. Znany z działalności społecznej i inicjatyw broniących godności i praw człowieka. Mottem jego życia były słowa „Nie zabijaj nigdy nikogo”. Ks. Jan Zieja był „zawsze gotowy do służby każdemu człowiekowi, bez względu na jego wyznanie, przynależność czy przekonanie”.
Pan Janusz Poniewierski podziękował zarządowi LTH-K z a zaproszenie na spotkanie oraz wyraził podziw dla „zaangażowania w odkrywaniu i popularyzowaniu historii swojej miejscowości”.